Savanoriauti – verta! - Unique Projects

Savanoriauti – verta!

Pastaraisiais metais vis daugiau kalbama apie jaunimo nedarbo problemą. Perėjimas iš mokymosi į darbo pasaulį yra vienas sudėtingiausių jauno žmogaus gyvenimo etapų, todėl įvairios jaunimo organizacijos, vyriausybė, Europos Sąjungos institucijos ieško būdų, kaip padėti jaunimui sėkmingai įsilieti į darbo rinką ir kurti savo karjeras. Vienas iš padedančių įrankių – gerai apgalvota ir pasirinkta savanorystė. Savanoriaudami įvairiose vietose jaunuoliai geriau suvokia jiems patinkančias ar visiškai nepriimtinas sritis, gali geriau suprasti save, savo vertybes, interesus ir sėkmingai pasirinkti karjerą.

Asociacija „Unique Projects“, norėdama viešinti savanorystės svarbą ir teigiamus aspektus, paskatinti jaunimą aktyviau įsitraukti į savanorišką veiklą bei išnaudoti jos suteikiamas galimybes, įgyvendino jaunimo mainų projektą  „Volunteer for a better future“. Šio projekto metu dalyviai gilinosi ir geriau pažino save, susipažino su teoriniais savanorystės aspektais bei turėjo realią savanorystės patirtį skirtingose organizacijose. Projekte dalyvavo jaunuoliai iš Lietuvos, Kroatijos, Bulgarijos ir Šiaurės Makedonijos. Projekto veiklos buvo paremtos neformaliojo ugdymo metodais, dalyviai projekto metu per skirtingas veiklas gilino savo žinias savanorystės tema, nagrinėjo savanorystės galimybes skirtingose šalyse, iš įvairių perspektyvų gilinosi ir ieškojo atsakymų, kaip savanorystės patirtį galima panaudoti karjeros kelyje. Drąsiai kėlė klausimus apie darbo rinką ir diskutavo, kaip savanorystės patirtis gali padėti išsiaiškinti, ką nori veikti gyvenime. Jaunimo mainai „Volunteer for a better future“ vyko 2022 metų rugpjūčio 7 – 16 dienomis, Kaune, finansuojami Europos Sąjungos, Erasmus+ programos.

Pirmomis projekto dienomis buvo orientuojamasi į susipažinimo, komandos formavimo veiklas, pristatyta Erasmus+ programa ir jos suteikiamos galimybės. Dalyviai išbandė įvairius metodus ir turėjo galimybę daugiau pažinti save prieš nusprendžiant, kokią savanorystę norėtų išbandyti ar kokį karjeros kelią pasirinkti. Projekte vieną iš sesijų apie pasirinkimus ir kaip juos priimti vedė psichologė Reda Slavinskaitė. Šios sesijos metu ji padėjo dalyviams išsigryninti atsakymus į praktikos metu iškilusius klausimus, siekiant geriau pažinti save.

Kita labai svarbi projekto dalis – teorinis savanorystės pažinimas ir praktinė patirtis. Dalyviai projekto metu vieni kitiems pristatė savanorystės situaciją, galimybes ir iššūkius savo šalyse, taip pat buvo vykdomi debatai savanorystės tema. Savo asmenine savanorystės patirtimi dalinosi savanorė iš projekto ,,Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ Simona Jakaitė. Taip pat jaunuoliai turėjo realią savanorystės patirtį Kauno „Arkos“ bendruomenėje, Lietuvos samariečių bendrijoje, Lietuvos Raudonajame Kryžiuje. Po savanoriavimo dalyviai parengė pristatymus vieni kitiems, pasidalino įspūdžiais, išmokimais, patirtimi. Vieni dalyviai padėjo dažyti bendruomenės centro sienas, kiti mokėsi megzti, dar kiti prisilietė prie keramikos amato ir padėjo atlikti einamuosius bendruomenės švaros darbus. Vieniems teko daugiau pabendrauti su vyresnio amžiaus bendruomenės lankytojais, kitiems daugiau su jaunuoliais ar vaikais, tačiau visi vienareikšmiškai pritarė, jog tai buvo neįkainojama patirtis abejoms pusėms. Projekto metu dalyviai įgavo teorinių ir praktinių žinių, sukaupė daug įspūdžių ir buvo šių patirčių įkvėpti, todėl grįžę namo į savanorystę įsitraukė aktyviau. Viso projekto metu buvo vykdomos refleksijos, kurių metu dalyviai užfiksuodavo savo dienos išmokimus, turėjome šalių kultūrinius vakarus, kurių metu dalyviai kūrybiškai pristatė savo gimtąsias šalis ir suteikė vieni kitiems galimybę detaliau pažinti savo šalių kultūras.

Norime padėkoti visiems projekte dalyvavusiems jaunuoliams, kurie savo įsitraukimu ir mintimis prisideda prie pokyčio visuomenėje bei visiems partneriams ir svečiams be kurių šis projektas nebūtų visapusiškai naudingas.

Testimonials