STOP bullying

6 Laisvos vietos
2020-09-14

Nori tobulėti tarpkultūrinėje aplinkoje, bet neturi laiko keliauti į užsienį? Tuomet kviečiame tave mokytis ir susirasti naujų draugų bei prisidėti prie bendruomenės gerinimo mainuose, vysktančiuose čia pat – Tavo tėvynėje! Kviečiame dalyvauti  jaunimo mainuose “STOP bullying“, kurie vyks rugsėjo 14-23 dienomis, LIETUVOJE !  Projekte įgysi ne tik daugiau žinių padėsiančių gerinti aplinką, kurioje gyveni, tačiau ir susipažinsi su kitomis kultūromis ir užmegsi tarptautinius ryšius. Kas gali būti geriau?

Tobulėk kartu su „Unique Projects“!

 

VIETA: Kaunas, Lietuva

DALYVAUJANČIOS ŠALYS:  Lietuva,  Graikija,  Lenkija, Italija

DATA: rugsėjo 14-23, 2020

AMŽIUS: 6 dalyviai (16-29 m.)  (pirmenybė bus teikiama mažiau galimybių turintiems jauniems žmonėms) (bus siekiama išlaikyti lyčių balansą)

FINANSAVIMAS: didžioji dalis išlaidų dengiama ES, Erasmus+ programos. Apgyvendinimas ir maitinimas suteikiami, patirtos kelionės išlaidos kompensuojamos iki 20 eur**. Jūsų indėlis šiame projekte 20 Eur. 

APIE KĄ ŠIS PROJEKTAS?

Šiais laikais vis daugiau vaikų, paauglių, suaugusiųjų, tėvų ir mokytojų beveik kiekvieną dieną kovoja su patyčiomis namuose, žaidimų aikštelėje, klasėse, internete, bendruomenėse ir už jos ribų. Sparčiai augant elektroninei komunikacijai atsirado nauja aplinka patyčioms. Nors dauguma patyčių atvejų vyksta mokykliniais metais, tai sukelia rimtų ilgalaikių padarinių. Tyrimais nustatyta, kad vaikai ir paaugliai, kurie patyrė patyčias, gali patirti neigiamą emocinį, psichologinį,  akademinį poveikį ir fizinę žalą.  Tad šiame projekte bus siekiama ugdyti tinkamą elgesį tarp jaunų žmonių ir tokiu atveju apsisaugoti nuo patyčių ir užkirsti kelią kitiems. Yra daugybė būdų, kaip įtraukti jaunimą į patyčių prevenciją per įvairias veiklas, ir keletas iš jų – menai. Menas ne tik gali padėti užmegzti dialogą, bet ir padidinti socialinę įtrauktį, toleranciją ir užkirsti kelią patyčioms tarp bendraamžių. Menai, kaip universali kalba, gali suburti žmones ir kūrybiškai nusiųsti žinią apie patyčias.

 

Projekto uždaviniai:

  1. Gerinti supratimą apie elektronines ir kitokias patyčias, susipažįstant su patyčių situaciją ir kovos su patyčiomis strategijomis 4 skirtingose šalyse.
  2.  Atrasti menus kaip kovos su jaunimo patyčiomis būdą ir didinti socialinę įtrauktį.
  3. Skatinti jaunus žmones prisidėti prie patyčių prevencijos.

Projekto programa bus paremta neformaliojo ugdymo metodais. Po projekto dalyviai gaus Youthpass (https://www.youthpass.eu/lt ) pažymėjimą.

Kas kviečiami dalyvauti?

– norintys keisti  bendruomenę ir sužinoti daugiau apie patyčių prevenciją;
– norintys sužinoti naujų būdų padedančių didinti toleranciją ir mažinti diskriminaciją;
– norintys prisidėti prie geresnės ateities kūrimo bei su patyčiomis susijusių problemų sprendimo;
– asmenys, norintys tobulinti užsienio kalbų mokėjimą.

 

KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija vyksta iki rugpjūčio 1 dienos.

*Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: projektai@uniqueprojects.eu

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)