Save Our Environment Save Our Selves (SOESOS)

Vietų nėra
2018-08-26

Eurazijos sala rytinėje Viduržemio jūros dalyje, į pietus nuo Turkijos – žavingasis Kipras! Šalis  garsėja senovės Graikijos deivės Afroditės sala, nuostabiais paplūdimiais, visus metus saulėtu oru ir labai skaniais patiekalais. Kipro istorinės vietos ir paminklai, išsibarstę po visą salą, taip pat įspūdingi. Dar viena šalis, garsėjanti aliejumi, alyvuogėmis, prieskoniais bei salotomis! —-> Taip, tai Graikija! Tai pietų balkanų šalis, kuri traukia turistus savo istorija, gamta bei išskirtine architektūra. Sostinė, dažnai minima, kaip pats seniausias miestas visame Europos žemyne —> Atėnai. Kviečiame sudalyvauti dviejų dalių jaunimo mainų projektuose „Save Our Environment Save Our Selves
(SOESOS) ”, I dalis jaunimo mainai Rugpjūčio 26 – Rugsėjo 1, 2018 m. (Kipre)  ir II dalis jaunimo mainai Rugpjūčio 25 – Rugsėjo 1, 2019 m. (Graikijoje)!

 Taip pat ieškome žmogaus (kuris taip pat būtų lyderis), kuris galėtų vykti į išankstinio planavimo vizitą (tai susitikimas, kurio metu aptariami projekto tikslai, pristatoma programa, susipažįstamas ir diskutuojami kiti klausimai, susiję su ateinančiais projektais).

Geriau vieną kartą patirti ir sudalyvauti nei šimtą kartą išgirsti – įsitikink tuo ir tu – tobulėk  keliaudamas su „Unique projects“!

VIETA:  I dalis (Kipras), II dalis (Graikija)

DALYVAUJANČIOS ŠALYS: Kipras, Graikija, Lenkija, Slovėnija, Lietuva, Rumunija, Austrija, Portugalija

DATA:  I dalis jaunimo mainai Rugpjūčio 26 Rugsėjo 1, 2018 m. (Kipre)  ir II dalis jaunimo mainai Rugpjūčio 25 Rugsėjo 1, 2019 m. (Graikijoje)

AMŽIUS: 5 dalyviai (16-22 m.) + 1 lyderis (18+)

FINANSAVIMAS: didžioji dalis išlaidų dengiama ES, Erasmus+ programos. Apgyvendinimas ir maitinimas suteikiami, patirtos kelionės išlaidos kompensuojamos iki 360 eur** (kelionei į Kiprą), iki 275 eur** (kelionei į Graikiją).  

APIE KĄ ŠIS PROJEKTAS?

SOESOS yra projektas, kurio tikslas – prisidėti prie Europos Sąjungos ir viso pasaulio šiuolaikinių problemų sprendimo.

Keturi pagrindiniai uždaviniai:

 • patobulinti jaunimo įgūdžius ir kompetencijas;
 • stiprinti bendradarbiavimą tarp dalyvaujančių organizacijų;
 • sukurti tarptautinius ir ilaglaikius projekto rezultatus;
 • didinti informuotumą apie aplinkosaugos problemas bei rasti sprendimus per kūrybiškumą ir verslumą.

Kiekvienos šalies dalyviai bus atrenkami atsižvelgiant į jų susidomėjimą projektų veikla ir motyvacija, prieš projektą dalyviai turės pasiruošimo veiklas savo šalyje (tai bus aptarta ir išankstinio planavimo vizito metu). Pirmame jaunimo mainų projekte Kipre iš kiekvienos šalies dalyvaus po 5 jaunuolius ir 1 lyderį. Veiklos projekto metu bus susijusios su aplinka ir verslumu, kurie padės daugiau sužinoti apie ekologiškus projektus ar įmones.

Antrojo jaunimo mainų metu dalyviai turės galimybę dar kartą susitikti. Jie suformuos savo grupes ir parengs interaktyvų pristatymą kitiems apie atliktus darbus ir tyrimus po pirmųjų jaunimo mainų, bei rezultatus, kurie bus gauti bendradarbiaujant kartu.  Kiekviena grupė vėliau gaus grįžtamąjį ryšį iš kitų grupių, jog galėtų tobulėti, vystyti kompetencijas, bei rengti vėliau projektus.

Pagrindiniai abiejų jaunimo mainų tikslai yra šie:

 • išmokti naujų neformaliojo švietimo metodų aplinkosaugos temos srityje.
 • Didinti jaunimo informuotumą apie aplinkosaugą.
 • Pagerinti teisę gyventi klestinčioje aplinkoje ir sveikai gyventi visiems žmonėms pasaulyje.
 • Suteikti galimybę išsakyti ir įgyvendinti savo idėjas apie aplinką.
 • Skatinti jaunus žmones įsitraukti į veiklas, susijusias su aplinka, taip prisidedant prie nedarbo problemos.
 • Didinti jaunimo verslumą, kurti naujas idėjas ir galbūt naujas įmones, susijusias su aplinka.
 • Skatinti jaunus žmones gerbti aplinką, nes tokiu būdu galime gyventi gražioje kaimynystėje su kitais bei tai palikti ateinančioms kartoms.
 • Sumažinti amžiaus, lyties, fizinių savybių, rasines, religines ir kitas diskriminacijos formas.

 

Kas kviečiami dalyvauti?

* žmonės, kalbantys bent vidutine anglų kalba (minimum B1 lygis);

* motyvuoti ir susidomėję projekto tema.

*pasiruošę dalyvauti abiejuose jaunimo mainų projektuose.

 

 DĖMESIO —-> Iš visų dalyvių bus imamas papildomas 200 eurų užstatas, kaip įrodymas, jog dalyviai dalyvaus abiejuose projektuose, kadangi jie yra susieti ir tai organizatoriams yra labai svarbu. 200 eurų užstatas po abiejų projektų bus grąžintas dalyviui atgal.

 

 KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija baigta.

 *Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: gabriele@uniqueprojects.eu

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)