People are strange if you are a stranger!

Vietų nėra
2018-07-02

Slovakija! ———>  Tai kalnuota valstybė centrinėje Europoje. Turistus Slovakijoje labiausiai traukia nuostabi gamta: kalnai, upės, istoriniai miesteliai. Kaimai vis dar nepaliesti civilizacijos, saugomos senos tradicijos ir papročiai. Kviečiame dalyvauti jaunimo mainų projekte „People are strange if you are a stranger! ”, Liepos 2 – 13 dienomis, Slovakijoje  , Prenčov miestelyje. Prenčov yra miestelis, kupinas istorinio ir kultūrinio paveldo, taip pat yra tik 10 km atstumu nuo Banská Štiavnica miestelio, kuris yra įtrauktas net į UNESCO. Kodėl gi nepraleidus laiko prasmingai?

Geriau vieną kartą patirti ir sudalyvauti nei šimtą kartą išgirsti – įsitikink tuo ir tu – tobulėk  keliaudamas su „Unique projects“!

 

VIETA: Prenčov, Slovakija

DALYVAUJANČIOS ŠALYS: Estija, Prancūzija, Graikija, Italija, Lietuva, Portugalija, Slovakija

DATA:  Liepos 2 – 13 dienomis, 2018

AMŽIUS: 5 dalyviai (18-30 m.) + 1 lyderis (18+)

FINANSAVIMAS: didžioji dalis išlaidų dengiama ES, Erasmus+ programos. Apgyvendinimas ir maitinimas suteikiami, patirtos kelionės išlaidos kompensuojamos iki 275 eur**.  

APIE KĄ ŠIS PROJEKTAS?

Jaunimo mainų projekte daugiausia dėmesio bus skiriama įkvepiančiai ir turtingai patirčiai, naujiems įgūdžiams ir gerosios praktikos tarp dalyvaujančių organizacijų ir asmenų pasidalinimui. Pagrindinė tema yra lygybė ir socialinė įtrauktis. Bus skatinama didesnė tarpkultūrinė integracija ir kuriama erdvė kiekvieno asmeniniam tobulėjimui. Vienas iš projekto tikslų yra ištirti meno metodus, skirtus įveikti socialiniams ir kultūriniams barjerams, kliūtys tarp žmonių, kitas tikslas yra naudoti meną kaip būdą dalintis jaunimo mainų rezultatais su kitais žmonėmis.

Pagrindinis projekto tikslas: naudodajantis įvairiais meniniais metodais, skatinti lygybę ir įtrauktį visuomenėje, stiprinti tarpkultūrinę integraciją ir sukurti edvę asmeniniam tobulėjimui.

Uždaviniai:

 suteikti dalyviams galimybę keistis įvairiais meno metodais, tokiais kaip žemės menas, gatvės menas ir teatras, kurie gali būti naudojami kaip priemonė, padedanti bendrauti ir suprasti (didinti supratimą tarp dalyvių ir vietos bendruomenės);

 sustiprinti dalyvių gebėjimą suprasti ir bendrauti su skirtingais žmonėmis (skirtingos kultūros, kalbos, socialinės / ekonominės padėties), siekiant stiprinti dalyvių pasitikėjimą socialinėje aplinkoje;

 susipažinti su skirtingomis kultūromis, skatinti tarpkultūrinį dialogą ir apmąstyti dalyvių kultūrinius skirtumus;

 organizuoti įvairias diskusijas, susijusias su vertybėmis ir morale, socialinės aprėpties ir teisingumo temomis, skatinti kritinį dalyvių mąstymą, toleranciją ir empatiją;

 gerinti dalyvių ir vietos jaunimo informuotumą apie skirtingų visuomenės grupių problemas, suprasti jų mentalitetą, gyvenimo būdą ir priimti skirtumus.

 

Kas kviečiami dalyvauti?

* žmonės, kurie susidomėję projekto tema: lygybe ir socialine įtrauktimi;

* susidomėję įvairiomis meno rūšimis, tokiomis kaip: vaidyba, gatvės menai, šokiai, vizualinis menas ir kt.

* žmonės, kalbantys bent vidutine anglų kalba.

 

 

 KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija baigta.

 *Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: gabriele@uniqueprojects.eu

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)