Marginalization and Ostacism of the Minorities in the Past and Today

Vietų nėra
2017-10-15

Valstybė Balkanų pusiasalyje, pietryčių Europoje. Kuri ribojasi su Graikija pietuose, Bulgarija rytuose, Albanija vakaruose bei Kosovu ir Serbija šiaurėje. Taip, tai Makedonija! Apie šią šalį nepapasakos ten buvę draugai, neperskaitysi kitų parašytuose kelionių giduose, nesusidarysi įspūdžio pats nepabuvęs! Kviečiame dalyvauti be galo įdomiame jaunimo mokymų projekte „ Marginalization and Ostacism of the Minorities in the Past and Today”, Spalio 15-21 dienomis, Makedonijoje.

Atverk langą naujoms galimybėms! Patikėk – tikrai nenusivilsi!

VIETA: Struga, Makedonija

DATA:  Spalio 15-21 dienomis, 2017

AMŽIUS: 2 dalyviai (18+)

FINANSAVIMAS: didžioji dalis išlaidų dengiama ES, Erasmus+ programos. Apgyvendinimas ir maitinimas suteikiami, patirtos kelionės išlaidos kompensuojamos iki 200 eur**.

APIE KĄ ŠIS PROJEKTAS?

Mokymų tikslas – didinti informuotumą apie romų genocidą, skatinant kritinį mąstymą ir jaunų žmonių diskusijas, debatus, jų refleksijas bei istorijos supratimą.

Norint pasiekti bendrą mokymų tikslą, buvo išsikelti tokie uždaviniai:

– didinti supratimą apie romų holokaustą bei šio reiškinio neigiamą poveikio pasekmės jauniems romų žmonėms, kurie dėl to atsidūrė socialinėje atskirtyje;

– tobulinti jaunimo lyderių ir kitų žmonių, dirbančių su jaunimu, įgūdžius, kurie padėtų taikyti „Living Library“ metodą, kaip vieną iš neformaliojo švietimo metodų, jų darbe su jaunimu;

– keistis ir dalintis patirtimi apie socialinę atskirtį, su kuria susiduria romų jaunuoliai iš įvairių Europos šalių;

– skatinti toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms.

 

Projekto metodika pagrįsta neformaliojo ugdymo metodais: naudojant vadovus, tokius kaip „COMPASS“ (nauja redakcija), „T-Kit“ socialinė įtrauktis ir t. t., grupinis darbas, „smegenų šturmas“, rašymas ant sienos, asociacijos žaidimas, diskusijos, debatai, „Fish bowl“, atvejo analizės, drama, vaidmenų žaidimai, modeliavimas, simuliacijos, audiovizualinės technikos ir „Living Library“ (liet. Gyvoji biblioteka) metodas. Gyvosios bibliotekos paskirtis – tai trumpas, intensyvus ir palengvinantis kontaktas tarp skaitytojų ir knygų. Kalbant apie projektą, visų pirma skaitytojai ir knyga bus dalyviai tarpusavyje, o vieną dieną jie bus knygos, o skaitytojai – vietos bendruomenė. Projekte didelis dėmesys skiriamas jaunimo dalyvavimui pradedant programos rengimo, baigiant vertinimo procesu, siekiant, jog dalyviams programa būta parengta taip, jog atitiktų jų poreikius ir interesus.

Šiuo projektu siekiama, jog kuo daugiau žmonių sužinotų apie Romos ir Sinti holokaustą ir, kad jie niekad nebūtų pamiršti. Šis projektas įdomus tuo, jog jo metu (įskaitant ir laikotarpį po projekto: Lapkričio mėn., 2017 m. – Kovo mėn., 2018 m.)), bus vykdomos 12 iniciatyvų Europos šalyse, kurios bus finansuojamos.

Kokias vietines iniciatyvas reikės įgyvendinti?

– 2 Gyvosios Bibliotekos renginius, kuriuos reikės suorganizuoti vietiniuose universitetuose / mokyklose, bibliotekose, jaunimo centruose ar pan.;

– 1 parodą, skirtą Romos ir Sinti Holokaustui, sukviečiant bent 50 vietinių gyventojų.

P. S. Prie visų šių renginių organizavimo prisidės ir mūsų asociacija „Unique projects“.

Be to, gyvensite viešbutyje „Hotel ambient“, kuris vienoje iš populiariausių viešbučių sistemoje įvertintas net 8,3 iš 10!

Šis projektas – puiki galimybė įgyti daugiau žinių, tobulėti kaip asmenybei ir įgyti neįkainojamos patirties!

 KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija baigta.

 *Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: gabriele@uniqueprojects.eu arba susisiekite kontaktiniu telefono numeriu: +37061688177.

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK).