LET’S START FOR FUTURE

Vietų nėra
2021-06-12

Trūksta sniego? Pasiilgai smagaus šaltuko ir apšerkšnijusių langų? Darosi skaudu pagalvojus apie tai, kad žiemą ne ant ledo, o ant purvo čiuožinėjame ir sauso mėnesį nuo medžių ne snaiges, o kačiukus renkame? Deja, tačiau tokius klimato pokyčius neišvengiamai išaukė mūsų besaikis vartojiškumas ir taršumas. Todėl kviečiame tave dalyvauti  jaunimo mainuose „Let’s Start For Future”, kurie vyks birželio 12 – 21 dienomis, Turkijoje ir prisidėti prie iniciatyvų užkertant kelią taršos problemos.

Prisidėk prie geresnės ateities kūrimo ir teigamos įtakos pasauliui darymo dalyvaudamas mainuose  su   „Unique Projects“!

 

VIETA: Karasu, Turkija

DALYVAUJANČIOS ŠALYS: Makedonija, Rumunija, Lietuva, Azerbaidžianas, Italija, Turkija

DATA: birželio 12 – 21 dienomis, 2020

AMŽIUS: 5 dalyviai  (16-24+ 1 grupės lyderis (+25)

FINANSAVIMAS: didžioji dalis išlaidų dengiama ES, Erasmus+ programos. Apgyvendinimas ir maitinimas suteikiami, patirtos kelionės išlaidos kompensuojamos iki 275 eur**. 

  

APIE PROJEKTĄ:

Projekto pagrindinis tikslas yra ugdyti  socialinės atsakomybės jausmą jauniems asmenims apie klimato pokyčius ir aplinkos problemas. Neišvengiamai padidėjusi aplinkos tarša kelia vis didesnį gyvenamų plotų rizikos veiksnį. Besikeičiantis klimatas prisideda prie neįprastų gamtos įvykių. Svarbiausios klimato kaitos priežastys yra: neišvengiamas anglies išmetimo padidėjimas (iškastinis kuras vis dar yra labiausiai naudojamas energijos šaltinis), sparti  pasaulio tarša (ypač plastiko naudojimas), nuolat didėjantis šiltnamio efektą sukeliančių dujų, kenkiančių ozono sluoksniui, naudojimas. Akivaizdu, kad klimato kaita yra itin didelė problema paliečianti visas pasaulio šalis. Šiuo projektu bus siekiama padidinti dalyvių ir vietos bendruomenių informuotumą apie klimato pokyčius ir aplinkosaugos problemas bei prisidėti įgyvendinant atitinkamus ES, valstybių narių ir mūsų šalies tikslus, užkertant kelią klimato kaitai bei taršai.

 

PROJEKTO UŽDAVINIAI:

– Perduoti visuomenei daugiau socialinių pranešimų apie klimato pokyčius, aplinkos švarą ir anglies išmetimą.
– Padidinti dalyvių informuotumą apie išmetamos anglies paliekamą pėdsaką.
– Aptarti elgesį ir atliekamus veksmus, kenkiančius gamtos ciklui.
– Ištirti ir skleisti klimato kaitos žalą gamtai ir ekosistemai.
– Tirti ir eksponuoti pastaruosius 20 metų gamtos įvykius, tiesiogiai susijusius su klimato kaita.
– Skatinti sveiką gyvenseną, kartu užtikrinanat mažesnę taršą ir kenksmingumą aplinkai.

Kas kviečiami dalyvauti?

– asmenys, susidomėję projekto tema;

– asmenys, pasiruošę dalyvauti visose projekto veiklose;

– asmenys, bent vidutiniu lygiu mokantys anglų kalbą.

KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija baigta.

*Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: projektai@uniqueprojects.eu

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)