Discovering the rural handicrafts as challenges for social inclusion!

Vietų nėra
2018-08-02

Tai naujai atrasta žemė, pilna netikėtumų ir paslapčių, turinti nuostabius kalnuotus peizažus, kvapą gniaužiančius tarpeklius bei smaragdinius ežerus. Šalyje yra net 33 objektai įtraukti į UNESCO paveldo sąrašus! Taip, tai žavingoji Rumunija. Vasara – pats geriausias laikas keliauti! Kviečiame dalyvauti jaunimo mainų projekte „Discovering the rural handicrafts as challenges for social inclusion!“ Rugpjūčio 2 – 9 dienomis (1 ir 10 d. – kelionės dienos),  RumunijojeKodėl gi nepraleidus laiko prasmingai?

Geriau vieną kartą patirti ir sudalyvauti nei šimtą kartą išgirsti – įsitikink tuo ir tu – tobulėk  keliaudamas su „Unique projects“!

 

VIETA: Vladesti, Rumunija

DALYVAUJANČIOS ŠALYS: Bulgarija, Ispanija, Vengrija, Portugalija, Italija, Slovakija, Lietuva, Turkija, Latvija

DATA:  Rugpjūčio 2 – 9 dienomis (1 ir 10 d. – kelionės dienos), 2018

AMŽIUS: 6 dalyviai (16-24 m.) + 1 lyderis (18+)

FINANSAVIMAS: didžioji dalis išlaidų dengiama ES, Erasmus+ programos. Apgyvendinimas ir maitinimas suteikiami, patirtos kelionės išlaidos kompensuojamos iki 275 eur**.  

APIE KĄ ŠIS PROJEKTAS?

Šiuo projektu kviečiama prisidėti prie pilietinių gebėjimų įgijimo, aktyvios narystės bendruomenėse tarp jaunuolių, aktyviai dalyvaujant, mokantis tradicinių amatų ir praktikuojantis. Tai padidins jaunuolių socialinę įtrauktį.

Projekto uždaviniai:

-įgyti aktyvaus pilietiškumo kompetencijas ir paskatinti verslumo dvasią tarp jaunuolių;

– skatinti kultūrinę įvairovę ir tarpreliginį dialogą tarp 60 jaunuolių iš 10 skirtingų šalių;

– ugdyti kritinį mąstymą ir iniciatyvą  tarp  60 jaunuolių, kuriem dalyvaus projekto mobilumo procese;

– auginti jaunimo asociacijas, kurios skatins tradicinius amatus šiuolaikiniuose kaimuose.

Projekto vieta bus vietovėje, kuri visame pasaulyje žinoma kaip tradicinis keramikos centras. Projekto veikla truks 8 dienas. Šiame projekte dalyvaus 60 jaunuolių iš 10 skirtingų šalių.

Pagrindinės veiklos:

– Tradicinių amatų dirbtuvės.

– Kultūrinių tradicijų pristatymai, naudojant pasakojimo ir skaitmeninio pasakojimo metodus.

– Dalyvių tradicinių gaminių paroda ir foto-balso paroda.

 

Projekto įgyvendinimo metu naudojami metodai:

– seminarai;

– sporto ir tarpkultūriniai žaidimai;

– foto balsas;

– flashmobas.

 

Projekto rezultatai:

– projekto video, kuriame projekto dalyviai apibūdins mokymosi patirtį, pristatys kultūros tradicijas, tradicinius amatus, kurie buvo praktikuojami kuriant tradicinius produktus, taip pat projekto naudą profesionaliam ir asmeniniam kiekvieno iš jų tobulėjimui;

– gerosios praktikos pavyzdžiai tarp partnerių dėl tradicinių amatų, seminarų ir neformaliojo ugdymo metodų organizavimo.

– ilgalaikė Europos organizacijų partnerystė, kuri padės skatinti tradicinius amatus ir kultūrines tradicijas, kaip būdą aktyviai propaguoti pilietiškumui.

– populiarus kalendorius, kuris atspindės visų šalių partnerių tradicijas.

– nuotraukų paroda.

Kas kviečiami dalyvauti?

* žmonės, kurie susidomėję projekto tema ir neformaliaisiais ugdymo metodais;

* motyvuoti dirbti tarpkultūrinėje aplinkoje;

* turintys meninių sugebėjimų;

* turintys mažiau galimybių (pvz. socialiniai, geografiniai sunkumai ir pan.).

 

 

 KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija baigta.

 *Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: gabriele@uniqueprojects.eu

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)