Crucial Conversations

Vietų nėra
2018-06-17

Tai naujai atrasta žemė, pilna netikėtumų ir paslapčių, turinti nuostabius kalnuotus peizažus, kvapą gniaužiančius tarpeklius bei smaragdinius ežerus. Šalyje yra net 33 objektai įtraukti į UNESCO paveldo sąrašus! Taip, tai žavingoji Rumunija. Vasara – pats geriausias laikas keliauti! Kviečiame dalyvauti jaunimo mainų projekte „Crucial Conversations“, kurie vyks Birželio 17 –  26 dienomis, Rumunijoje.

O kas bus, jeigu savo gyvenimą užpildysi nuostabia patirtimi ir emocijomis, o ne baime?

Tobulėk keliaudamas su „Unique Projects“!

VIETA:  Bălan, Rumunija

DALYVAUJANČIOS ŠALYS: Rumunija, Čekija, Estija, Lenkija, Slovakija, Portugalija, Lietuva

DATA:  Birželio 17 –  26 dienomis, 2018

AMŽIUS: 6 dalyviai (18-24 m.) + 1 lyderis (18+)

FINANSAVIMAS: didžioji dalis išlaidų dengiama ES, Erasmus+ programos. Apgyvendinimas ir maitinimas suteikiami, patirtos kelionės išlaidos kompensuojamos iki 275 eur**.

APIE KĄ ŠIS PROJEKTAS?

Šio projekto tikslas – didinti viešojo kalbėjimo gebėjimus, kritinį mąstymą, pokalbius be streso ir bendradarbiavimo veiksmų planavimą tarp partnerių organizacijų ir jaunų žmonių, siekiant padidinti jaunimo įsidarbinimo galimybes.

 

Projekto tikslai:

*Sustiprinti jaunimo darbuotojų iš partnerių organizacijų, naudojimąsi formaliaisiais mokymosi metodais, bendraujant su jaunimu ir didinti vietos jaunimo įsidarbinimo galimybes.

*Pagerinti dalyvių žinias, įgūdžius ir požiūrius į komunikacijos svarbą, didinti jų galimybes patekti į darbo rinką ir išmokyti neformalaus mokymosi metodų komunikacijos stiprinimui.

Projekto rezultatai ir poveikis:

Šiuo projektu siekiama ugdyti jaunų dalyvių pagrindines kompetencijas, kuriant aplinką, kurioje jauni žmonės keičiasi idėjomis, vertybėmis, dalinasi įsidarbinimo perspektyvomis, tuo pačiu pabrėžiant komunikacijos svarbą. Projektas susijęs su komunikacijos kompetencija, kuri gali būti naudojama skirtingoms gyvenimo situacijoms, profesinėje aplinkoje ir gali būti tvirtas socialinės sąveikos pagrindas.

Dalyviai per šį projektą vystys tarpdisciplinines kompetencijas, kurios didins galimybes patekti į darbo rinką. Dalyviai išmoks nustatyti iššūkius ir galimybes,  nustatyti problemas ir rasti nuoseklius, struktūrinius sprendimus.
Šis projektas padės dalyviams įgyti bendravimo patirties, vystyti iniciatyvumą ir verslumą, stiprins viešo kalbėjimo įgūdžius ir išmokti bendrauti neformaliame kontekste su dalyviais iš skirtingų šalių.

Kas kviečiami dalyvauti?

* dalyviai, susidomėję projekto tema;

* gerai kalbantys angliškai;

* tie, kurie yra motyvuoti projekto tema: vystyti viešojo kalbėjimo įgūdžius, kritinį mąstymą ir bendradarbiavimą.

Predėkime ruoštis projektui, išmokdami pagrindinių rumuniškų žodžių ir posakių!

Hello! -> Bună!

Yes. -> Da.

No. -> Nu.

Please! -> Te rog!

Sorry! -> Îmi pare rău!

Excuse me, … -> Scuzați, …

Thank you! -> Mulțumesc!

You’re welcome. -> Cu plăcere.

Cheers! -> Noroc!

Good morning/afternoon! -> Bună dimineața/ziua!

Good evening! -> Bună seara!

Good night! -> Noapte bună!

Goodbye! -> La revedere!

Hello! What is your name? -> Bună! Care este numele tău?

My name is … -> Numele meu este …

Mă bucur să te cunosc! -> Pleased to meet you!

Where are you from? -> De unde ești?

 

 KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija baigta.

 *Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: gabriele@uniqueprojects.eu

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)