Crafts of the past as a way to the future

Vietų nėra
2019-05-21

Esi tikras savo šalies kultūros, paveldo ir amatų mylėtojas? Nori įgyti verslumo kompetencijų? Tuomet šis projektas kaip tik TAU! Dalyvauk jaunimo mainuose “Crafts of the past as a way to the future“, kurie vyks gegužės 21-30 dienomis, LIETUVOJE.  Čia turėsi galimybę ne tik susipažinti su kitų šalių ir kultūrų žmonėmis, tačiau ir pristatyti bei parodyti savo šalį, prisidėti prie amatų puoselėjimo ar netgi susieti juos su savo ateitimi!

Dalyvauk  „Unique Projects“ asociacijos organizuojamuose jaunimo mainuose ir tobulėk tarpkultūrinėje aplinkoje!

 

VIETA: Kaunas, Lietuva

DALYVAUJANČIOS ŠALYS:  Lietuva,  Rumunija, Bulgarija, Kroatija, Lenkija

DATA: gegužės 21-30 dienomis, 2019

AMŽIUS: 4 dalyviai (16-24 m.)  (pirmenybė bus teikiama mažiau galimybių turintiems jauniems žmonėms). 

Dalyviai gyvens Kaunas city viešbutyje, kuris įsikūręs pačioje miesto širdyje. Dalyviai gyvens po 3-4 asmenis kambariuose.

 

APIE KĄ ŠIS PROJEKTAS?

Kultūrinis paveldas formuoja mūsų tapatybę ir kasdienį gyvenimą. Jis mus supa Europos miestuose ir miesteliuose, gamtos peizažuose ir archeologinėse vietose. Jis randamas ne tik literatūroje, mene ir objektuose, bet ir amatuose, kuriuos mokomės iš mūsų protėvių.

Pagrindinė tema: senieji amatai, ne tik kaip kultūros paveldo išsaugojimas, bet ir kaip ateities profesija.
Tikslas: atkreipti dėmesį į tradicinių amatų, kaip kultūros paveldo svarbą, siekiant išsaugoti jo išnykimą, padedant atrasti senus tradicinius amatus kaip būsimą darbą jauniems žmonėms.

PROJEKTO UŽDAVINIAI:

1. Padidinti informuotumą apie tradicinius amatus, jo, kaip kultūros paveldo svarbą, jauniems žmonėms ir nustatyti priemones, kaip motyvuoti jaunesnes kartas rinktis amatus kaip darbą, hobį ar didinti amatininkų darbo ekonominį efektyvumą (didinant pajamas, populiarumą).

2. Skatinti jaunus žmones įsivaizduoti save kaip amatininkus busimame ateities darbe.

3. Ugdyti dalyvių verslumą  (didinant informuotumą apie tai, kad sukuriant savo verslą didinamas  profesionalumas, sukuriamas nuolatinis pajamų šaltinis), lankant amatininkus, užsiimant amatais ir įgyjant žinių apie verslumą.

4. Skatinti žinomumą apie „Erasmus +“ programą ir jos galimybes jauniems žmonėms ir jų vietinėms bendruomenėms.

Kas kviečiami dalyvauti?

*Mažiau galimybių turintys asmenys (geografiniai, ekonominiai sunkumai).
*Asmenys, kuriems yra įdomi, artima projekto tema.
*Žmonės, norintys prisidėti prie tradicijų, amatų ir kultūros puoselėjimo bei išsaugojimo.
*Asmenys, turintys bent vidutines anglų kalbos žinias.
 

KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija baigta.

 *Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: projektai@uniqueprojects.eu

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)