CRAFTS OF THE PAST, CRAFTS OF THE FUTURE

Vietų nėra
2018-05-06

Įsivaizduok: pavasario pabaiga, o tu – tarpkultūrinėje aplinkoje tobulėji ir prasmingai leidi laiką…valstybėje, kuri yra Europos pietryčiuose, ribojasi su Ukraina ir Moldova šiaurės rytuose, Vengrija ir Serbija vakaruose bei Bulgarija pietuose. —-> Tai, tai žavingojoje Rumunijoje! Kviečiame dalyvauti jaunimo mainų projekte CRAFTS OF THE PAST, CRAFTS OF THE FUTURE ”, Gegužės 6 –14 dienomis, Rumunijoje. Tai šalis, apipinta įvairiais mitais, didinga istorija ir tradicijomis! Šioje šalyje kiekvienas kitatautis ras ką aplankyti!

Tobulėk keliaudamas su Unique projects”!

 

VIETA: VIETA: Săcueni, Rumunija

DALYVAUJANČIOS ŠALYS: Rumunija, Graikija, Lietuva, Vengrija

DATA:  Gegužės 6 –14 dienomis (6 ir 14 d. – kelionės dienos), 2018

AMŽIUS: 6 dalyviai (17-30 m.) + 1 lyderis (18+)

FINANSAVIMAS: didžioji dalis išlaidų dengiama ES, Erasmus+ programos. Apgyvendinimas ir maitinimas suteikiami, patirtos kelionės išlaidos kompensuojamos iki 275 eur**. 

APIE KĄ ŠIS PROJEKTAS?

Pagrindinė tema: senieji amatai, kaip ateities darbas

Projekto tikslas, susideda iš 3 dalių:

– atkreipti jaunų žmonių dėmesį į tai, kad svarbu saugoti ir išlaikyti tradicinius amatus, neleidžiant jiems išnykti, taip pat išlaikyti savo kultūrinį identitetą ir daugiakultūrinę Europos bendriją;

 

– padėti jauniems bedarbiams atrasti save amatininko vaidmenyje, siekiant išeiti iš nepalankios padėties, t. y. didinti jų supratimą apie tai, kad inicijuodami amatus jie gali tobulinti savo profesionalumą, užtikrinti nuolatinį pajamų šaltinį.

 

– nustatyti priemones, kurias jauni žmonės gali panaudoti ateities amatininkų klestėjimui, amatų plėtrai (didinant pajamas, plečiant rinkos dalį, didinant populiarumą).

Šie tikslai bus pasiekti per tris pagrindines veiklos rūšis:

  1. Jaunimas aplankys įvairius amatininkus (medžio drožėjus, audėjas, medaus gamintojus, veltinių specialistus, šiaudų smulkintojus, namų gamybos makaronų gamintojus), dalyviai turės galimybę susipažinti su darbu, išbandyti įvairius darbo metodus, aplankyti įvairius objektus. Dalyviai pradės dialogą su amatininkais apie tai, kaip jie pradėjo savo veiklą, kaip jie išmoko darbo, su kokiais sunkumais susidūrė ir kt.

 

  1. Po kiekvieno seminaro vyks „minčių lietus“, kuriame jauni žmonės siūlys individualizuotas idėjos, kurias padėtų motyvuoti jaunesnes kartas pasirinkti amatus kaip darbą, hobį ir padidinti lankomų amatininkų darbo efektyvumą.

 

  1. Rašymo sesija taip pat vyks kiekvieną dieną, kada dalyviai parengs teminius straipsnius, apibendrinančius jų idėjas, pasiūlytas „minčių lietuje“.

Kas kviečiami dalyvauti?

* dalyviai, susidomėję projekto tema;

* pirmenybė skiriama dalyviams su socialiniais, geografiniais sunkumais (pvz.: iš mažų miestelių).

 

 

 KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija baigta.

 *Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: gabriele@uniqueprojects.eu

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)