ALCOHOL-FREE

Vietų nėra
2019-11-02

Esi aktyvus, turintis noro ir energijos keisti savo šalį ir kovoti su alkoholio vartojimo kultūra Lietuvoje? Esi tas, kuriam rūpi visuomenė, vietinė bendruomenė, šeima ir nori užkirsti jiems kelią nuo žalingų padarinių, kuriuos gali sukelti alkoholio vartojimas? Dalyvauk jaunimo mainuose “Alcohol-free“, kurie vyks lapkričio 2 – 9 dienomis, LIETUVOJE ir būk tas, kuris prisideda prie geresnės ateities Lietuvoje kūrimo!

Dalyvauk  „Unique Projects“ asociacijos organizuojamuose jaunimo mainuose ir tobulėk tarpkultūrinėje aplinkoje!

 

VIETA: Kaunas, Lietuva

DALYVAUJANČIOS ŠALYS:  Lietuva, Rumunija, Čekija, Lenkija, Baltarusija

DATA: lapkričio 2 – 9 dienomis, 2019

AMŽIUS: 4 dalyviai (16-24 m.)  (pirmenybė bus teikiama mažiau galimybių turintiems jauniems žmonėms)

FINANSAVIMAS: didžioji dalis išlaidų dengiama ES, Erasmus+ programos.

APIE KĄ ŠIS PROJEKTAS?

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbta „Pasaulio alkoholio ir sveikatos būklės ataskaita 2014“, Lietuva kartu su Rumunija, Lenkija, Čekija, Baltarusija ir kitomis alkoholio daugiausiai suvartojančiomis šalimis patenka į dešimtuką. Per keletą metų padėtis beveik nepasikeitė, o alkoholio vartojimo tendencijos šiose šalyse išliko tokios pačios. Dėl šios priežasties lietuviai pradėjo pristatyti savo šalį  „tu žinai, pagal statistiką mes esame beveik 1 vietoje pasaulyje pagal alkoholio vartojimą“. Ar tikrai turime tuo didžiuotis?

Projekto tikslas:

Keisti požiūrį į alkoholio vartojimą jauniems  asmenims, siekiant paskatinti juos užsiimti prasmingesnėmis laisvalaikio alternatyvomis, taip pat suteikiant teigiamą poveikį vietos bendruomenėms organizuojant jaunimo mainus Lietuvoje.
Projekto uždaviniai:

1. Didinti  jaunų žmonių supratimą apie žalingus alkoholio vartojimo padarinius.
2. Pakeisti požiūrį į alkoholio vartojimą ir kitas laisvalaikio praleidimo alternatyvas jauniems dalyviams ir jų vietos bendruomenėms.
3. Skatinti „Erasmus +“ programą ir jos tikslus jauniems dalyviams ir jų vietinėms bendruomenėms.

 

Kas kviečiami dalyvauti?

– jauni aktyvūs žmonės norintys išmokti, ko nors naujo, įgyti drąsos pakeisti aplinkinius;
– norintys įgyti žinių apie alkoholio vartojimo atvejus 5 skirtingose ​​Europos šalyse;
– sužinoti apie žalingus padarinius, kuriuos gali sukelti alkoholio vartojimas;
– norintys skatinti save ir kitus ieškoti kitų laisvalaikio praleidimo būdų;
– asmenys, norintys tobulinti užsienio kalbų mokėjimą.

 

KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija baigta.

 *Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: projektai@uniqueprojects.eu

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)