Ar pastebite kaip įėjus į parduotuvę net akys ima raibti nuo pakuočių spalvų, reklaminių pažadų ir prekybos centro siūlomų akcijų įsigyti daugiau ir pigiau? Bet ar kada susimąstėme kokie pavojai tyko už šių puikių akcijų? Mūsų seneliai ir tėvai dėl nepritekliaus buvo įpratę taupyti maisto produktus, todėl kai viskas tapo taip lengvai ir pigiai pasiekiama, visi tarsi pamiršome, kad taupyti maistą net ir šiame pertekliaus laikotarpyje yra labai svarbu.
“Unique Projects” tvarumo sprendimus diegia ne tik organizacijos kasdieninėje veikloje, rengiamose projektuose, bet ir užsiima šviečiamąją veikla ir pasakojame, kodėl su maisto švaistymo problema būtina kovoti kiekvienam.
Kodėl maisto švaistymas yra problema?
Maisto švaistymas vienas didžiausių veiksnių spartinančių klimato problemas. Dėl didesnio ir pigesnio maisto pasiūlos švaistomi ištekliai, teršiama ir alinama gamta ir kankinamos kitos gyvybės formos, todėl išmesdami maistą mes skriaudžiame ateities kartas. Problemos, kurias kelias maisto švaistymas:
• Neigiamas poveikis aplinkai: Maisto auginimas ne tik naudoja išteklius, bet ir daro didžiulę žalą aplinkai, pavyzdžiui, miškų ir turtingos bioįvairovės plotų naikinimas jas verčiant į menkavertes ganomas pievas; įvairios trąšos patenkančios į vandens apytakos ratą ir didinančios eutrofikacinius procesus jūrose ir upėse; bioįvairovės nykimas su pertekline žvejyba. Taip pat maisto skaidymas išskiria metaną – šiltnamio efektą sukeliančias dujas, kurios yra 25 kartus stipresnės už anglies dioksidą, nes sulaiko šilumą atmosferoje.
• Ekonominiai nuostoliai: Kai išmetame maistą, išmetame ne tik patį produktą, bet ir energiją, vandenį ir išteklius, investuotus į jo auginimą, apdirbimą, transportavimą ir pakavimą.
• Moralinis poveikis: Pasaulyje, kuriame milijonai badauja, maisto švaistymas atrodo dar tragiškesnis. Mažindami švaistymą, galėtume žengti žingsnį į priekį spręsdami maisto trūkumo problemą.
Apie tai, kaip galime koreguoti savo įpročius ir ką galime pakeisti, pasidalinsime kitame įraše.