Mental Health Matters - Unique Projects

Mental Health Matters

Apžvalga

Nors XXI amžiuje matome labai daug informacijos apie sveikatą ir jos svarbą, tačiau neretai pamirštam, kad didžiausią įtaką mūsų gyvenimo kokybei daro ne mityba ir sportas, bet gera psichinė sveikata.  Psichinė sveikata apima emocinę, psichologinę ir socialinę gerovę. Tai daro įtaką mūsų mąstymui, jausmams ir elgesiui. Tai taip pat tiesiogiai nulemia tai, kaip tvarkomės su stresu, bendraujame su kitais ir priimame sprendimus.

Šiais laikais nuo psichikos sveikatos problemų kenčiama visame pasaulyje. Tyrimai rodo, kad naudojamų antidepresantų kiekis ir toliau tik auga, o daugiau nei 264 milijonai žmonių visame pasaulyje kenčia nuo depresijos (Pasaulio sveikatos organizacija, 2020).  Todėl rūpintis savo psichine sveikata, žinoti skirtingus savipagalbos ar pagalbos kitiems metodus, yra ypatingai svarbu kiekviename gyvenimo etape, o ypatingai tai svarbu jaunuoliams, kurie gyvena tikrame perversmų pasaulyje.

 

Pagrindinė informacija

Vieta:

Kaunas, Lietuva

Dalyvaujančios šalys:

Lietuva, Rumunija, Italija, Slovakija, Malta

Data:

Kovo 28 – balandžio 7 dienomis

Amžius:

7 dalyviai (16-23) + 1 grupės lyderis (18+) (bus atsižvelgiama į lyčių balansą)

Finansavimas:

Didžioji dalis išlaidų dengiama ES, Erasmus+ programos. Apgyvendinimas ir maitinimas suteikiami, patirtos kelionės išlaidos kompensuojamos iki 23 eur**

Pasirūpinti savo emocine sveikata, turėtų būti tavo planas numeris 1 kitų metų sąraše ! Todėl nesnausk ir dalyvauk kovo 28 – balandžio 7 dienomis Kaune  vyksiančiuose jaunimo mainuose ,,Mental Health Matters”. Net 40 dalyvių iš 5 šalių (Lietuvos, Rumunijos, Italijos, Slovakijos, Maltos) mokysis kaip rūpintis savimi ir padėti greta esančiam, bei šėls pažindami kitas kultūras ir kurdami naujas draugystes kartu.

Galbūt visada svajojai išbandyti jaunimo mainus, bet nedrįsai? Puiki proga, tai padaryti Lietuvoje!

Apie projektą išsamiau

Kas kviečiami dalyvauti?

– asmenys, susidomėję projekto tema;;

– asmenys, pasiruošę dalyvauti visose projekto veiklose;

– asmenys, bent vidutiniu lygiu mokantys anglų kalbą;

– bus siekiama išlaikyti lyčių lygybę.

KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija vyksta iki kovo 25 dienos.

*Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: projektai@uniqueprojects.eu

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.

**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu.

Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)

Projekto tikslai

  1. Išsiaiškinti ir išnagrinėti pagrindines priežastis, neigiamai veikiančias mūsų psichinę sveikatą ir sukeliančias psichikos sveikatos problemas;
  2. Aptarti pandemijos situaciją ir jos poveikį mūsų psichinei sveikatai, kaip tai paveikė kiekvieną iš mūsų ir kokius sprendimus būtų galima pritaikyti ateities situacijoms;
  3. Sugalvoti 40 dalyvių ir jų vietos bendruomenėms galimus pritaikyti būdus, priemones ir rekomendacijas, kurios padėtų gerinti visuomenės psichikos sveikatą, skatintų ieškoti pagalbos ir griauti stigmatizuojančius stereotipus.

Ką daryti norint dalyvauti projekte?

Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija baigta. *Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: projektai@uniqueprojects.eu **Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)

Testimonials