Kaip jaunuoliai susivienijo dėl tvaresnio ir žalesnio rytojaus - Unique Projects

Kaip jaunuoliai susivienijo dėl tvaresnio ir žalesnio rytojaus

Vis dažniau savo akimis galime paliudyti, kad nusistovėjusi klimato sistema trinka ir mums, žmonėms,tai nieko gero nežada. Žinių kanalai ir socialinės medijos pilnos klimato anomalijų ir gamtinių katastrofų pasaulyje pavyzdžių. Nors pasaulio viršūnių susitikime spaudžiamos rankos ir žadama, kad ateitis tikrai bus žalesnė ir tvaresnė, bet ką gali padaryti kiekvienas mūsų šiandien?Atsakome – mokyti, šviesti ir įtraukti jaunuolius vienytis ir veikti.

Tvarūs ir vieningi jaunuoliai kuria žalią ateitį visiems

 Tokiu pavyzdžiu mums tapo neseniai Kaune praūžę Europos Sąjungos programos Erasmus+ finansuojami „Sustainably United“ jaunimo mainai, įgyvendinti asociacijos „Unique Projects“. Šie mainai subūrė beveik 30 dalyvių  iš Vengrijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos ir dar kartą mums priminė, kad auga jauna, rūpestinga, pasiryžusi veikti karta, kuriai ne tas pats, kaip jie gyvens ateities pasaulyje. Todėl pasakojame, kaip paprasti jaunuoliai tapo sprendimų kūrėjais ir tvarumo ambasadoriais vos per 10 dienų.

 

Visi kartu į žalesnę rytdieną

Pagrindinis mainų „Sustainably United”“ tikslas buvo įgalinti jaunuolius tapti aktyviais tvarumo ambasadoriais ir veikėjais. Šis renginys susivienijo labai įvairius ir skirtingus jaunuolius, kurie į mainusatsivežė ne tik skirtingų šalių ir kultūrų problemas, bet ir geruosius pavyzdžius, praktikas ir idėjas, kurias pristatė ir nagrinėjo drauge. Skirtingų kultūrų katilas ne tik vienijo patirtis, bet ir skirtingą požiūrį siekiant tvaresnės ateities mums visiems.Dešimties dienų tvarkaraštis buvo kupinas veiklos: nuo pažintinių, ledų laužymo žaidimų ir tarpkultūrinių vakarų iki darbo grupėse, idėjų vystymo, sprendimų paieškų, inovacijų ir pamokų iš realaus pasaulio.

Per interaktyvius seminarus ir grupines diskusijas dalyviai gilinosi į tvarumo subtilybes. Susiskirstę į mažesnes grupes, jie nagrinėjo tokias temas kaip aplinkos apsauga, ekologija, greitoji mada ir darnus vystymasis. Šie užsiėmimai buvo ne tik paskaitos, bet ir dinamiški idėjų ir patirties mainai, kuriuos vainikavo „informacijos galerijos“ sukūrimas, kurioje kiekviena grupė pristatė savo atradimus.

 

Kultūrinis pažinimas buvo labai svarbi mainų dalis. Kauno tyrinėjimas per miesto iššūkius daugeliui buvo vienas įdomiausių mainų akcentų. Dalyviams iššūkiuose reikėjo atlikti užduotis, susijusias su tvarumu, ir kartu atrasti miesto istorines įžymybes. Vakarus jaunuoliai leido kartu pačių rengtuose kultūriniuose vakaruose, kuriuose dalyviai išdidžiai demonstravo savo tradicijas, virtuvę ir šokius.

Mokymasis iš realaus pasaulio

Sakoma, geriau vieną kartą patirti pačiam, nei šimtą kartų apie tai išgirsti. Apsilankymas Kauno regioniniame atliekų tvarkymo centre suteikė realią galimybę susipažinti su atliekų apdorojimu ir perdirbimu ir šis apsilankymas, pasak dalyvių, paliko didžiausią įspūdį. Jaunuoliai sužinojo apie atliekų tvarkymo veiklos aspektus, o praktinę patirtį papildė mokslinių tyrimų pristatymai apie atliekų ir perdirbimo praktiką kitose šalyse.

Kūrybiškas problemų sprendimas ir verslumas

Dešimt dienų virto tikru motyvaciniu smegenų šturmu, todėl dalyviai galiausiai patys turėjo galimybę pritaikyti įgytas naujas žinias ir ieškoti kūrybinių problemų sprendimo.Veiklos papildytos verslumo seminaraispaskatino dalyvius nestandartiškai mąstyti apie ekologines problemas. Taikydami tokius metodus, kaip WaltoDisney’aus strategija, jie nustatė vietos aplinkosaugos problemas ir ieškojo sprendimų. O kulminacija tapo „Ekologinė mugė“, kurioje dalyviai kūrė ir pardavinėjo produktus, pagamintus iš perdirbtų medžiagų, imituodami realią rinkos aplinką.

Praūžę jaunimo mainai „Sustainably United“ buvo unikalus švietimo, kultūrinių mainų ir praktinio pritaikymo derinys susilaukęs puikių dalyvių vertinimų ir atsiliepimų.Grįžę į savo šalis dalyviai išsivežė ne tik prisiminimus, bet ir atnaujintą įsipareigojimą siekti tvarumo bei bendraminčių tinklą visoje Europoje. Detalesni projekto rezultatai ir istorijos dalinamasi „UniqueProjects“ Facebook www.facebook.com/uniqueprojectseu ir Instagram paskyrose www.instagram.com/uniqueprojects.eu

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Erasmus+ programos lėšomis.

Testimonials