5R to Zero Waste - Unique Projects

5R to Zero Waste

Apžvalga

Kviečiame tave dalyvauti jaunimo mainuose „5R to Zero Waste”, kurie vyks spalio 14 – 23 dienomis, Lietuvoje!

Projektas paremtas 5R metodu ir siekia paskatinti 35 jaunus dalyvius ir vietos visuomenės narius:

1. ATSISAKYTI (REFUSE) dalies produktų, kurie po kelių naudojimo kartų virsta šiukšlėmis ar atliekomis;
2. SUMAŽINTI (REDUCE) susidarančių atliekų kiekį;
3. PAKARTOTINAI PANAUDOTI (REUSE) jau nusipirktus daiktus ir produktus;
4. PATAISYTI (REPAIR) sugedusius daiktus ir PANAUDOTI (REUSE) juos dar kartą, o atliekas, kurias jau reikia išmesti, teiginai
5. IŠRŪŠIUOTI, kad šias būtų galima PERDIRBTI (RECYCLE). Kiekvienas žingsnis po truputį veda prie „Zero Waste“ (liet. nulis atliekų) koncepcijos ir gyvenimo būdo. Prisijunk prie lietuvių komandos!

Pagrindinė informacija

Vieta:

Kaunas, Lietuva

Dalyvaujančios šalys:

Lietuva, Vokietija, Slovakija, Rumunija, Ispanija, Graikija ir Kipras

Data:

Spalio 14 – 23 dienomis

Amžius:

5 dalyviai (17-25) + 1 lyderis (18+)

Finansavimas:

Didžioji dalis išlaidų dengiama ES, Erasmus+ programos. Apgyvendinimas ir maitinimas suteikiami, patirtos kelionės išlaidos kompensuojamos iki 23 eur**

 

Neperdirbtos atliekos yra viena iš pagrindinių mūsų aplinkos problemų.
Plastiko ir kitos rūšies atliekos teršia mūsų žemę, vandenį ir orą, o tai taip pat prisideda prie klimato pokyčių.
Pagrindinę dalį vandenynuose ir paplūdimiuose esančių atliekų sudaro vienkartiniai plastikiniai gaminiai. Be to, prieš 2018 metais Europos Komisija oficialiai paskelbė, kad plastikas jau pateko į žmogaus mitybos grandinę.

Tai, kiek toliau progresuos aplinkos taršos situacija priklauso tik nuo mūsų pačių, mūsų elgesio, įpročių ir sukuriamų atliekų kiekio.

 

Apie projektą išsamiau

Kas kviečiami dalyvauti?

– asmenys, susidomėję projekto tema;

– asmenys, pasiruošę dalyvauti visose projekto veiklose;

– asmenys, bent vidutiniu lygiu mokantys anglų kalbą;

– bus siekiama išlaikyti lyčių lygybę.

KĄ REIKIA DARYTI, NORINT DALYVAUTI? Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti!

Registracija vyksta iki Spalio 5 dienos.   

*Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau.
Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: projektai@uniqueprojects.eu

 

*Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.

 

**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu.

 

Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK) 

Projekto tikslai

1. Kelti dalyvių ir visuomenės sąmoningumą apie nerūšiuojamų atliekų pasekmes ir atliekų rūšiavimo ir perdirbimo svarbą.

2. Pristatyti dalyviams ir vietinėms bendruomenėms 5R metodą, padedantį minimalizuoti sukuriamų atliekų kiekį buityje ir veiklose.

3. Paskatinti dalyvus ir vietines bendruomenes imtis tiesioginių veiksmų, taikyti 5R metodą kasdieniniame gyvenime, diegti atsakingo naudojimo, vartojimo bei rūšiavimo principus.

Ką daryti norint dalyvauti projekte?

Užpildyti anketą šiame puslapyje, žemiau paspaudus mygtuką „DALYVAUTI PROJEKTE“. Po kelių dienų nuo registracijos pabaigos sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti! Registracija baigta. *Esant dideliam aplikavusiųjų skaičiui, registracija gali baigtis anksčiau. Kilus klausimams ar neaiškumams (arba negavus atsakymo per 2 savaites nuo anketos užpildymo dėl sėkmingos ar nesėkmingos atrankos) rašykite: projektai@uniqueprojects.eu **Už visus galimus pokyčius dėl šio projekto yra atsakinga projektą rengianti organizacija.**Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas Dalyviui suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau Dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus. Dalyvis turi pats įsigyti kelionės bilietus, tačiau nuvykęs į projekto vietą pateikia organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus. Tuomet Dalyviui yra grąžinama kelionės metu patirtų išlaidų suma pagal kompensuojamą išlaidų sumą. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai (plačiau skaityti: DUK)

Testimonials