DUK

Kas yra Erasmus+ programa?

„Erasmus+“ – tai 2014–2020 m. ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa.

Kas gali dalyvauti Erasmus+ programos projektuose?

Studentai, bendrojo lavinimo bei profesinių mokyklų mokytojai ir mokiniai, jaunimas (14 – 29 metų), aukštųjų mokyklų dėstytojai, senjorai, verslo atstovai.

Ką reiškia „Jūsų indėlis šiame projekte“?

Mūsų asociacija orientuojasi į visapusiškai naudingus tarptautinio masto projektus, kuriuose suteikiame progą įgyti naujų žinių ir neįkainojamos patirties. Kiekvieno projekto organizatoriai nusprendžia, kur ir kokį projektą žada įgyvendinti; norint surengti gerą tarptautinį projektą neretai neužtenka Europos Sąjungos skiriamų lėšų, todėl reikalingas tam tikras dalyvių indėlis į projektą, kuris neretai būna pavadinamas „dalyvio mokesčiu“. Kiekviena organizacija jį nustato atskirai, pagal kiekvieno projekto mastą. Tai taip pat yra mokestis už visas administracines išlaidas ir kartu Jūsų dalyvavimo patvirtinimas, dėl kurio Jūsų vietos projekte nebegali užimti kiti žmonės. Atsisakius dalyvauti projekte šis mokestis yra negrąžinamas ir tampa parama mūsų organizacijai bei organizuojamiems projektams.

Kodėl verta dalyvauti tokio pobūdžio projektuose?

Tai puiki galimybė pažinti naujas kultūras ir susirasti draugų iš viso pasaulio, praplėsti akiratį, tobulėti kaip asmenybei, išmokti naujų dalykų, patobulinti anglų kalbos žinias, tuo pačiu, didinant šansus susirasti darbą!

Kiek laiko trunka projektas?

Veiklos trukmė dažniausiai svyruoja nuo 5 iki 21 dienos.

Kaip patekti į projektą?

Užpildykite anketą mūsų puslapyje į vieną iš paskelbtų vyksiančių projektų. Po kelių dienų sulauksite atsakymo, ar patekote. Jei ne, nenuleiskite rankų ir bandykite dar kartą, nes tai patirtis, kurios neverta praleisti.

Ką apima Erasmus+ finansavimas?

Iš Erasmus+ programos pilnai finansuojamas dalyvių maitinimas ir apgyvendinimas. Kelionės išlaidos yra dengiamos pagal atstumų skaičiuoklę. Priimančioji organizacija gali taikyti dalyvio mokestį.

Kaip nukeliauti į projekto vietą?

Su mūsų organizacijos atstovais galite pasikonsultuoti nuvykimo į kitą šalį klausimais, kaip tiksliai nukeliauti į projekto vietą, nurodys projekto organizatoriai, kuriems bus pateikti jūsų kontaktai.

Kada ir kaip pirkti bilietus?

Negavus oficialaus mūsų organizacijos patvirtinimo, kad esate priimti į projektą ir jūsų duomenys yra patvirtinti priimančiai organizacijai, rekomenduojame savavališkai bilietų nepirkti, nes skuboti pirkiniai nėra asociacijos „Unique Projects“ atsakomybė. Bilietus iš pradžių perka patys dalyviai, projekto vietoje arba po projekto įgyvendinimo praėjus keliems mėnesiams, pinigai yra grąžinami organizatorių (ne asociacijos „Unique Projects“).

Kaip nukeliauti į projekto vietą?

Su mūsų organizacijos atstovais galite pasikonsultuoti nuvykimo į kitą šalį klausimais, kaip tiksliai nukeliauti į projekto vietą, nurodys projekto organizatoriai, kuriems bus pateikti Jūsų kontaktai.

Kaip turėčiau pasiruošti projektui?

Kuomet yra gaunamas patvirtinimas iš asociacijos „Unique Projects“ atstovo dėl sėkmingos atrankos į pasirinktą projektą, Dalyvis turi patvirtinti savo dalyvavimą organizatoriams. Dalyvis turi su Asociacija pasirašyti rašytinę sutartį, kurioje įsipareigoja pilnai dalyvauti projekto programoje ir grįžęs dalintis informacija bei įgyta patirtimi. Jei Dalyviui nepakanka organizatorių patvirtinimo dėl dalyvavimo projekte, Dalyvis gali paprašyti dalyvavimo patvirtinančio rašto iš Asociacijos ir nurodyti, kam raštas turi būti adresuotas. Dalyvis yra kviečiamas konsultuotis su Asociacijos atstovu (el. paštu, telefonu, susitinkant arba kanalais) dėl projekto programos, temos bei kitų tarptautinių aspektų, kurie leistų Dalyviui jaustis saugiam ir pasiruošusiam dalyvauti projekte.
Asociacijos atstovo kontaktai:
gabriele@uniqueprojects.eu
Tel.: +37061688177
Kiekvienas projektas susidaro ne tik iš įgyvendinimo, bet ir iš pasiruošiamojo etapo. Tai gali būti namų darbas, susijęs su būsimo projekto tema, pasiruošimas tarpkultūriniam vakarui, organizacijos, kurios dėka patekote į projektą, pristatymas. Visais šiais reikalingais pasiruošti aspektais būsite informuoti Asociacijos atstovo. Kiekvienam projektui keliami skirtingi reikalavimai.

Kokios problemos gali iškilti dalyvaujant projekte?

Ne visi projektai, į kuriuos išvyksite, 100% pateisins Jūsų lūkesčius, nes visi organizatoriai, šalys ir kultūra yra skirtingos. Asociacija „Unique Projects“, deja, negali būti už tai atsakinga ir užtikrinti visų poreikių įgyvendinimo.
Dažniausiai pasitaikantys nepatogumai, dėl kurių neverta skųstis: gyvenamoji vieta, toli nuo miesto centro; panika, kaip nusigauti iki projekto vietos; ne visada skanus maistas; vidutinio dydžio kambarys 4-8 žmonėms (lovos dviem aukštais).
Situacijos, kai reikia nedelsiant pranešti mūsų organizacijai: programa ir veiklos nevyksta arba visiškai neatitinka to, kas buvo nurodyta pradinėje programoje; esate verčiami dirbti nepriimtinus darbus ir pan.
Savo saugumu keliaujant iš / į projekto vietos turite pasirūpinti jūs patys, jei tai yra mokymai, už jūsų saugumą taip pat atsakingas grupės lyderis, jei tai yra jaunimo mainai. Vagystės ar nelaimės atveju ne projekto vietoje, asociacija „Unique Projects“ neprisiima atsakomybės. Nelaimės atveju projekto vietoje atsakinga priimančioji organizacija (ne asociacija „Unique Projects“)
Kiekvienas dalyvis, vykstantis į užsienyje vykstantį projektą, privalo turėti sveikatos draudimą (labai rekomenduojama Europinio sveikatos draudimo kortelė).

Ką turėčiau padaryti grįžęs(-us) iš projekto?

Pirmiausia, išsiųsti originalius savo grįžimo kelionės bilietus projekto organizatoriams (jeigu tai yra reikalinga). Asociacija „Unique Projects“ kviečia dalintis atsiliepimais, įspūdžiais apie projektą, straipsnio, esė, rekomendacijų, pasiūlymų forma, kuriuos Asociacija publikuoja savo tinklalapyje www.uniqueprojects.eu, socialiniame tinkle www.facebook.com/uniqueprojectseu.Tokie straipsniai dažnai įkvepia kitus jaunus žmones, jaunimo darbuotojus dalyvauti Erasmus+ programos veikloje.

Išlaidų kompensavimas ir apmokėjimai

• Asociacija „Unique Projects“, administruodama ES programą Erasmus+ prisideda prie renginio, užtikrindama, jog projektą vykdanti organizacija visiškai arba dalinai kompensuotų dalyvių kelionės išlaidas nuo jų gyvenamosios vietos Lietuvoje iki projekto vietos ir atgal. Apgyvendinimo, maitinimo bei kitas iš anksto nurodomas išlaidas padengia organizatoriai.
• BILIETŲ PIRKIMAS. Gavęs patvirtinimą, jog yra atrinktas, Asociacijos atstovas suteikia visą reikiamą informaciją dėl kelionės optimaliausių variantų į vyksiantį projektą, tačiau dalyvis ir pats ieško kelionės bilietų į projekto vietą ir atgal į Lietuvą. Prieš perkant bilietus, jų kainą ir datas PRIVALOMA suderinti su Asociacijos atstovu. Dalyvis gali įsigyti bilietus TIK gavęs Asociacijos atstovo sutikimą pirkti bilietus.
• Bilietų kaina: kelionės bilieto kainos limitas kiekvienam projektui ar šaliai yra skirtingas.
• Kelionės datos: tos dienos, kurios organizatorių yra nurodytos informaciniame laiške / pakete, kaip kaip atvykimo ir išvykimo į projektą datos ir/ar konkretūs organizatorių pageidaujami atvykimo ir išvykimo laikai.
• Nuvykęs į projekto vietą Dalyvis turi pateikti organizatoriams visus su kelionės išlaidomis susijusius pirminių buhalterių dokumentų originalus: bilietus, įlaipinimo korteles, sąskaitą, vietos transporto bilietus ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus (banko išrašą, jei buvo atliktas pavedimas ar mokėta banko kortele, čekį, kvitą, pinigų priėmimo-perdavimo aktą, jei atsiskaityta grynais pinigais).
• Finansiniai dokumentai turi būti suklijuoti / susegti tvarkingai, kad matytųsi mokėtina suma bei datos.

Kas yra išankstinio planavimo vizitas (IPV)?

Projektą rengianti organizacija gali surengti ir išankstinio planavimo vizito susitikimą, kuris yra skirtas susitikti visų dalyvaujančių šalių atstovams prieš projektą (dažniausiai tai būna ~1 mėn. iki projekto pradžios ir trunka 1-3 dienas). Šis susitikimas skirtas susipažinti visų šalių atstovams (po 1-2 žmones iš kiekvienos dalyvaujančios šalies), pabendrauti apsitariant būsimo projekto veiklas, gyvai apžiūrint būsimo projekto vietą.