The Power of Tolerance

Projekto metu dalyviai buvo supažindinti su įvairių šalių kultūromis, jų panašumais ir skirtumais, suteikti jaunuoliams žinių bei įgūdžių tolerancijos, toleravimo, kovojimo su diskriminacija, klausimais bei leisti įgyti praktinių įgūdžių neformaliojo mokymosi metu, atskleidžiant tolerancijos ir pakantumo svarbą visuomenėje.

 

Asociacijos ,,Unique Projects“ vykdytas projektas ,,Tolerancijos galia“ (angl. ,,The Power of Tolerance“) tai tarptautinis jaunimo mainų projektas, kurį finansavo Erasmus+ programa. Mūsų asociacijos nariai sutiko, kad diskriminacija, patyčios, netolerancija yra dažnai plėtojamos temos. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos valstybėse, gyventojų sudėtis (pagal amžių, lytį, tautybę, sveikatą ir pan.) yra įvairi, o kiekvieną dieną dėl išankstinio nusistatymo ir diskriminacijos žmonės visoje Europos Sąjungoje susiduria su kliūtimis, kurios jiems neleidžia atskleisti visų savo galimybių darbo vietose ir kitose kasdieninio gyvenimo situacijose. Atsižvelgiant į šią informaciją gimė projekto vizija, o kartu su ja ir tikslas įvairių veiklų metu rasti ir išanalizuoti pagrindines diskriminacijos rūšis, gerąsias patirtis kovojant su tuo, kurti strategijas, kurios padėtų gerinti mažumų padėtį ir apskritai kelti tolerancijos lygį visuomenėje.

 

Projekto trukmė 4 mėnesiai (2015m. gegužės 1d – 2015m. rugsėjo 1d.). Pagrindiniai jaunimo mainai vyko birželio 22-29 dienomis, o projekto dalyviai buvo moksleiviai ir studentai iš Lietuvos, Italijos, Kroatijos, Slovakijos ir Graikijos, kurių amžius svyravo nuo 16 iki 30 metų.