Apie mus - Unique Projects

Apie mus

Kas mes?

„Unique Projects“ yra nevyriausybinė organizacija, kuri susideda iš jaunų ambicingų žmonių.  Mūsų tikslas – suteikti kitiems jauniems žmonėms galimybę tobulėti ir mokytis. Organizacija inicijuoja ir įgyvendina įvairius renginius, mokymus, ugdomąsias veiklas ir projektus. Taip pat dalyvaujame tarptautiniuose Erasmus+ ir kitų programų projektuose kaip partneriai. Šiose veiklose jauni žmonės gali dalyvauti laisvai, tobulinti socialinius gebėjimus, vystyti asmenines kompetencijas, įgyti naudingos informacijos įvairiomis temomis ir tarpkultūrinės patirties. Tarptautiniuose projektuose jauni žmonės gali bendradarbiauti su kitataučiais, plėsti pasaulėžiūrą ir užsiimti saviugda. Organizacijos siekiamybė – tolerantiška, sėkminga ir iniciatyvi visuomenė. Štai kodėl mes puoselėjame ir bandome sukurti aplinką, skatinančią jaunimo augimą ir savęs pažinimą, draugiškus santykius bendruomenėje ir tarp skirtingų kultūrų. Savo veiklomis atskleidžiame švietimo, nuolatinio tobulėjimo, sveikos gyvensenos, aktyvumo visuomenėje, medijų ir finansinio raštingumo bei neformaliojo ugdymo svarbą. 

 

Mūsų komanda

„Unique Projects“ komandoje sukasi nestandartiškai mąstantys, jauni ir veržlūs asmenys. Mūsų komandą vienija tikslas būti profesionaliais, aktyviais ir operatyviais jaunų žmonių pagalbininkais bei patarėjais. Mes šaliname problemas ir paverčiame jas iššūkiais. Ne tik patariame kelionėje ir mokome, bet ir patys tobulėjame. Ne tik ieškome jauniems žmonėms galimybių tobulėti, bet ir patys jas kuriame! Prisijunk ir Tu prie mūsų komandos – susisiek el.paštu info@uniqueprojects.eu.

 

Strategija

VIZIJA – inovatyvi, tikslinga ir patikima asociacija, skatinanti jaunų žmonių veiklą ir tobulėjimą, kurianti tarptautinius ryšius ir  taip kaupianti įvairialypę patirtį bei besidalinanti ja su kitais.

MISIJA – nuolat plečiant asociaciją bei jos narių kompetencijas, efektyviai išnaudojant turimą potencialą ir bendradarbiaujant su kitomis organizacijomis, sukurti sąlygas Lietuvos jaunimui augti, tobulėti ir veikti.

Vertybės:

Patirtis –  patiriame ir išmokstame vis ko nors naujo. Dalinamės savo patirtimi su kitais. Skatiname neformalųjį ugdymą;

Aktyvumas – dalyvaujame, veikiame, rodome, kad esame, judame į priekį, nestovime vietoje, skatiname veikti kitus;

Tobulėjimas – tikslingai judame užsibrėžtų tikslų link;

Bendradarbiavimas – dalinamės savo idėjomis, patirtimi, įspūdžiais, veikiame ir tarpusavyje, ir su kitomis organizacijomis, atvirai bendraujame vieni su kitais;

Sąžiningumas – esame atviri vieni kitiems, laikomės savo žodžių ir pažadų.

 

Organizacijos struktūra

Kviečiame artimiau susipažinti su mūsų organizacijos struktūra, kad geriau suprastumėte, kaip kas veikia bei galėtumėt lengviau atrasti sau patraukliausią ir geriausiai Jūsų lūkesčius atitinkančią sritį. 

Aukščiausiai esantis ir didžiausią sprendimo galią turintis asociacijos organas yra visuotinis narių susirinkimas. Jo įgaliota veikia asociacijos valdyba ir pirmininkas.

Pagrindinė asociacijos gyvybė ir veikla yra komitetai. Jų mūsų asociacijoje yra net 4, tad tikrai gali rasti sau arčiausiai širdies esančią sritį!

Žmogiškųjų išteklių komitetas:

Būtinas ir reikalingas kiekvienai organizacijai ar įmonei. Nusprendę tapti nariu pirmiausia atvyksite čia. Žmogiškųjų išteklių komiteto atstovai skaito Jūsų registracijas ir veda motyvacinius pokalbius, vykdo beveik visą naujų narių priėmimo procesą. Taip pat narius apmoko bazinių su organizacijos veikla susijusių dalykų bei priskiria komitetui, labiausiai atitinkantį Jūsų norus ir poreikius. Žmogiškųjų išteklių komiteto nariai organizuoja komandos formavimo renginius bei motyvacinius seminarus. Čia nariai gali susipažinti vieni su kitais bei pasikrauti motyvacijos organizacijos planų bei užmojų įgyvendinimui. Pasidarbavę žmogiškųjų išteklių komitete įgytumėte įdomios patirties bei kompetencijų, reikalingų personalo atrankos srityje verslo ar bet kuriame kitame sektoriuje.

Viešųjų ryšių komitetas:

Tai yra mūsų veidas, kurį matote viešojoje erdvėje bei socialiniuose tinkluose. Domina turinio kūrimas socialiniuose tinkluose? Maketavimas, reklama, viešinimas ar net marketingas? Tuomet viešųjų ryšių komitetas yra kaip tik Jums. Viešųjų ryšių komiteto nariai kuria turinį organizacijos tinklapiui, Facebook, Instagram paskyroms, kuria Stories. Rašo tinklaraščio įrašus, siunčia naujienlaiškius bei padeda ruošti straipsniui medijoms, taip pat prisideda prie video blog‘ų bei podcast‘ų kūrimo. Artimai bendradarbiauja su kitais komitetais ir, gavę informaciją, viešina organizacijos renginius bei projektus.

Tarptautinių ryšių komitetas:

Norite prisidėti prie tarptautinių galimybių didinimo Lietuvos jaunimui? Tuomet Jūsų vieta būtent šiame komitete. Būtent šio komiteto nariai prisideda prie partnerysčių su užsienio partneriais kūrimo bei užsiima jų paieška. Dalyvauja kontaktų mezgimo seminaruose, kartu generuoja idėjas, kurios gali būti aktualios visos Europos jaunimui. Jie padeda pasiruošti projektams užsienyje, į kuriuos vyksta kiti dalyviai ir prisideda prie to, kad viskas vyktų sklandžiai ir užtikrintai.

Projektų ir kitų renginių bei iniciatyvų komitetas:

Jei atėjote čia dėl žodžių „projektas“ ir „Erasmus+“, Jūsų vieta čia. Nors tai ne vienintelis dalykas, ką gali nuveikti mūsų organizacijoje. Būdamas šiame komitete gali prisidėti prie Erasmus+ projektų vystymo ir įgyvendinimo Lietuvoje arba prie kitų veiklų, iniciatyvų bei renginių planavimo ir įgyvendinimo.

Komiteto veikla suskirstyta į tris sritis:

– Veiklos, renginio plano ar projektinės paraiškos rengimas;

– Renginio ar projekto organizavimas ir įgyvendinimo priežiūra;

– Veiklų ar renginių vedimas.

Gali drąsiai sau mieliausią sritį, realizuoti save bei saugioje aplinkoje mokytis to drąsiai su neribotomis galimybėmis. Veiklos užteks visiems!

Strateginės veiklos kryptys

Visų 4 organizacijos komitetų veikla yra skirta kurti ir įgyvendinti idėjas pagal 3 strategines organizacijos kryptis. Dažniausiai idėjas inicijuoja ir pradeda rengti projektų komiteto nariai (nors idėjos laukiamos ir sveikintinos iš bet kurio organizacijos nario). Žmogiškųjų išteklių komitetas padeda suformuoti projekto ar renginio komandą, kurioje būtų ir viešinimo komiteto atstovų, užsiimsiančių projekto ar renginio viešinimu ir matomumu platesnei auditorijai, rezultatų sklaida, dalyvių pritraukimu. Tarptautinių ryšių atstovai prisideda partnerių iš užsienio paieška, kai kalbama apie tarptautinio masto projektus.

1 strateginė kryptis: jaunimo užimtumas ir kompetencijos

Tai itin svarbi strateginė kryptis jau kurį laiką tapusi mūsų organizacijos pamatu. Pagal šią strateginę kryptį veikiame ties jaunimo raštingumu ir verslumu:

Šių dienų kontekste itin koncentruojamės ties jaunimo kompiuteriniu, medijų ir finansiniu raštingumu. Per savo veiklas ir projektus ugdome jaunuolių kritinį mąstymą, kompetencijas bei didiname jų patrauklumą darbo rinkoje. Mūsų tarptautinių projektų iniciatyvos plačiai apima iš išpildo šią temą – 2020 metų pradžioje įgyvendinime jaunimo mainus apie finansinį raštingumą „Finance and you“, 2021 metais startuoja projektas apie medijų raštingumą „World under your feather“ bei jaunimo darbuotojų mokymai apie kompiuterinį raštingumą „Digital power“. Mūsų jaunuoliai taip pat yra išvykę į ne vieną tarptautinį projektą užsienyje apie medijų raštingumą (pvz.: Media4You), kur įgyja ir į mūsų organizaciją parveža naujų žinių ir kompetencijų. Siekiant ugdyti jaunimo raštingumą ne vien tarptautinių projektų, bet ir savo įprastinės veiklos metu planuojame tokias iniciatyvas kaip stalo žaidimo „Pinigų srautas“ sesija, finansinio nepriklausomybės plano kūrimas neformaliojo ugdymo metodais, kritinio mąstymo dirbtuvės ir kt.

Jaunimo užimtumo ir verslumo potemė taip pat dažnai paliečiama mūsų veikloje. Analizuojame šią temą ir ugdome jaunimo verslumo kompetencijas tiek per jaunimo mainų projektus, tiek įprastinėje veikloje. Buvome partneriais ne viename projekte apie verslumą užsienyje, taip pat įgyvendinome idėjas Lietuvoje, kur dalyviai mokėsi kaip galima kurti verslą iš senovės amatų bei kaip sėkmingai vystyti verslo idėją. Jau netrukus rengsime gyvenimo kelio planavimo sesiją naudojantis koliažų technika bei verslo idėjos vystymo dirbtuves remiantis Design-thinking metodika. Taip pat planuose tarptautinio projekto idėja apie asmeninio prekės ženklo vystymą socialiniuose tinkluose.

2 strateginė kryptis: sveika gyvensena

Sveikos gyvensenos tema taip pat neatsiejama nuo mūsų organizacijos veiklos. Vienas mūsų organizacijos veiklos pradininkų – jaunimo mainų projektas „Your style – healthy life“. Taip pat tokios iniciatyvos kaip joga gryname ore bei dviračių žygiai, kurie pasirodys dar ne vieną ateinančią vasarą.

Šią strateginę kryptį įgyvendiname pasitelkdami sportines veiklas ir iniciatyvas, kalbėdami apie sveiką ir subalansuotą mitybą, emocinę sveikatą, streso valdymą bei sąmoningumo ugdymą. Dalinamės žiniomis tiek patys, tiek kviečiame profesionalus, kad papasakotų ir išmokytų plačiau pagrindinių sveikos mitybos principų. Vykdome meditacijos bei sąmoningumo sesijas.

3 strateginė kryptis: švari ir tvari aplinka

Tai, kaip mes gyvename dabar, nulems tai, kaip gyvens mūsų vaikai ar proanūkiai po daugelio metų. Atkreipiame dėmesį į teisingo rūšiavimo svarbą, atsakingą vartojimą bei plastiko mažinimą kasdieniniame gyvenime.

Prie šios strateginės krypties įgyvendinimo prisidedame organizacijoje įdiegę ir vystydami aplinką tausojančią politiką, kurios laikomės savo veikloje, bei projektų, renginių metu. Rengiame diskusijas apie atsakingą vartojimą – kokius drabužius ir daiktus perkame, kaip ilgai jais naudojamės ir kiek tam reikia žemės išteklių? Mokomės apskaičiuoti mūsų sukuriamą anglies pėdsaką ir ieškoti jo mažinimo būdų. Kelionių metu propaguojame aplinkai draugišką ir mažiausiai teršiantį keliavimo būdą. Mūsų laukia teisingo ir taisyklingo rūšiavimo dirbtuvės, pokalbiai su specialistais bei platesnio masto iniciatyva, skirta kovai su klimato kaita. Žemiau galite susipažinti su mūsų organizacijos aplinkos tausojimo politika.

Aplinkos tausojimo politika

Nuo 2018 metų pabaigos organizacijoje pradėjome diegti aplinkos tausojimo politiką.  Šioje politikoje numatytų gairių laikomasi organizacijos renginių, projektų įgyvendinimo metu bei bendroje organizacijos veikloje. Organizacijos nariai taip pat skatinami laikytis organizacijoje diegiamos aplinkos tausojimo politikos ne tik organizacijos viduje, bet ir už jos ribų kasdieniniame gyvenime. Draugiškos aplinkai ir socialiai atsakingos organizacijos politika susideda iš trijų dalių: principai, kurių laikomasi renginių ir projektų įgyvendinimo metu (kelionės ir veiklų eigos); principai, kurių laikomasi įprastinės veiklos vykdymo metu; principai, kurių skatinami laikytis organizacijos nariai, formuojant savo gyvenimo būdą.

Renginių ir projektų įgyvendinimas:

Kelionė: „Unique Projects“ palaiko tvarius, aplinkai draugiškus kelionės būdus. Dėl to dalyviams rekomenduojame vadovautis šiais kelionės į renginius ar projektus principais:

-teikti pirmenybę kelionei autobusu arba traukiniu, jei yra tokia galimybė. Tai yra labiau aplinką tausojantis (nors ne toks greitas) kelionės būdas nei skrydis lėktuvu. Jei projektas vyksta kaimyninėje šalyje arba atvykstama iš kaimyninės šalies yra itin didelė tikimybė, kad galima aplinkai draugiška kelionė. Taip pat kelionė autobusu arba traukiniu itin skatinama iš tokių šalių kaip Estija, Čekija ir pan., kurių atstumas irgi nėra tolimas ir yra tiesioginių autobusų / traukinių maršrutų.

– kelionės lėktuvu yra itin žalingas aplinkai kelionės būdas. Jei nėra galimybės atvykti autobusu ar traukiniu, galima rinktis tiesioginį skrydį su aplinkai draugiškomis avialinijomis (pvz.: Easyjet, Air Berlin, Air Baltic). Jei nėra tiesioginio skrydžio iki pat projekto vietos, kelionę rekomenduojama baigti traukiniu, autobusu ar kita aplinkai draugiška kelionės priemone (pvz.: autobusu nuo Rygos arba Varšuvos oro uostų).

– prieš užsisakant tiesioginį skrydį, prašome patikrinti, ar jis atitinka klimato efektyvumo kriterijus. Atmosfair svetainėje galite rasti oro linijų bendrovių indeksą, pagal trumpų ir vidutinio atstumo skrydžių poveikį klimatui. Prašome pasitikrinti indeksą prieš užsisakant skrydį čia. Mes rekomenduojame rinktis tik tuos skrydžius, kurie turi A, B arba mažiausiai C reitingą atitinkamai trumpiems / vidutinio atstumo skrydžiams.

Veiklų eiga:

– renginių arba projektų veiklų įgyvendinimo metu yra atsakingai rūšiuojama pagal šalies, kurioje vyksta veikla, rūšiavimo taisykles. Lietuvoje vykstančioms veikloms „Unique Projects“ į savo veiklas pristato „Žaliojo taško“ rūšiavimo dėžes, į kurias išrūšiuotos atliekos vėliau atiduodamos perdirbti. Jei dėžių pristatyti nėra galimybės, yra išskiriami ir užrašomi 4 maišai, į kuriuos pagal analogiškas taisykles rūšiuojamos atliekos (buitinės, plastikas ir metalas, popierius, stiklas). Tiek užsienio, tiek Lietuvos dalyviai supažindinami / primenama pagrindiniai rūšiavimo principai ir dažniausios klaidos (pvz.: kad gėrimų pakuotės nebūtų išmetamos kartu su skysčiais, plastiko pakuotės kartu su maisto likučiais, o riebaluotas popierius nebūtų išmetamas į popieriaus konteinerį).

– veiklų metu sukuriami rezultatai (pvz.: plakatai), prototipai ir kitos medžiagos yra saugomos mažiausiai 3-ejus metus po projekto pabaigos (priklausomai nuo projekto apimties). Pasibaigus šiam terminui medžiagos išrūšiuojamos ir atiduodamos perdirbti;

– veiklų metu projektuose nenaudojamos vienkartinės lėkštutės ar puodeliai projekto dalyvių tarpe. Organizacija pasirūpina daugkartinio naudojimo puodeliais ir lėkštėmis, kurie naudojami kavos pertraukėlių ir kitų veiklų metu. Vienkartinių įrankių ar puodelių naudojimui taikomos dalinės išimtys atvirų renginių ir maisto išsinešti atvejais.

– veiklų metu optimizuojamas sunaudojamų medžiagų kiekis. Medžiagos ir formos, kurios gali būti naudojamos ir pildomos elektroniniu būdu, nespausdinamos. Tai apima prezentacijų medžiagą, brošiūras, kurias dalyviai gali peržiūrėti parsisiuntę į telefoną ar kompiuterį, vertinimo formas, kelionės bilietų informaciją ir pan. Medžiagos yra naudojamos tais atvejais, kai dalyviams reikalinga apčiuopiama forma kūrybingumui atsiskleisti (karpymas, lipdymas, klijavimas, koliažų, plakatų, prototipų kūrimas). Šių veiklų rezultatai yra tvarkomi aukščiau nurodytu būdu, saugant, išrūšiuojant ir atiduodant perdirbti, esant galimybei, prieš tai pakartotinai panaudojami;

– veikloms perkamos priemonės ar produktai yra įsigyjami atsižvelgiant į jų kilmę bei draugiškumą aplinkai. Pirmenybė teikiama didesnio išfasavimo užkandžių pakuotėms, gėrimams, nefasuotiems vaisiams, kanceliariniams reikmenims, pagamintiems iš perdirbto popieriaus ar plastiko.

Įprastinės veiklos vykdymas:

– organizacijos įprastinės veiklos ir finansiniai dokumentai yra saugomi elektroniniu ir popieriniu formatu (atsargai) bei saugomi 10 metų nuo jų datos LR teisės aktų numatyta tvarka. Pasibaigus nurodytam saugojimo terminui dokumentai yra susmulkinami ir atiduodami perdirbti.

– organizacija stengiasi bent kartą per metus įgyvendinti renginį, iniciatyvą, susijusį su aplinkos tausojimu bei atsakingu vartojimu;

– organizacija dalinasi kitų organizacijų rengiamomis aplinkos tausojimo iniciatyvomis per savo viešinimo priemones – tinklapį ir Facebook paskyrą, kviečia prie šių renginių ir iniciatyvų prisijungti kitus vietinius gyventojus bei savo organizacijos narius;

– visos organizacijos veikloje sunaudojamos medžiagos yra rūšiuojamos ir atiduodamos perdirbti;

– įprastinėje organizacijos veikloje taip pat laikomasi aukščiau įvardintų renginių ir projektų veiklų įgyvendinimo principų.

Organizacijos narių aplinkos tausojimo principai organizacijoje ir už jos ribų:

Kiekvienas narys tampa asociacijos nariu laisva valia. Aplinkos tausojimo politika taip pat paremta laisvos valios ir savanorystės pagrindu. Vis dėlto, jeigu jau tapote organizacijos nariu, labai skatiname būti draugiškiems aplinkai ir socialiai atsakingiems bei vadovautis žemiau esančiais principais (ar bent jau dalimi jų):

– aktyviai dalyvauti ir prisijungti ne vien prie „Unique Projects“ bet ir prie kitų organizacijų rengiamų su aplinka ir jos tvarkymu, tausojimu susijusių akcijų ir iniciatyvų (pvz.: „Darom“, „Diena be automobilio“, medelių sodinimo akcija ir pan.);

– atsakingai rūšiuoti atliekas bei skatinti tai daryti savo artimoje aplinkoje esančius asmenis;

– diegti savo gyvenimo būde atsakingo vartojimo principus, tausoti aplinkos resursus ir bereikalingai jų nešvaistyti. Į tai įeina:

• bereikalingai nespausdinti dokumentų, kurie galioja ir elektroniniu formatu;

• spausdinti ant popieriaus iš abiejų pusių;

• naudoti daugkartinio naudojimo maišelius ir puodelius;

• atsakingai naudoti ir tausoti vandenį ir energiją (šilumą) savo buityje;

• mažinti plastiko sunaudojimą (pvz.: rinktis didesnio išfasavimo produktus vietoj produkcijos, kuri pakuojama mažesniais kiekiais);

• nenaudoti vienkartinių įrankių, plastikinių šiaudelių, puodelių (į tai įeina ir kavos išsinešti sritis, kur galima patiekti savo daugkartinio naudojimo puodelį);

• rinktis aplinkai draugiškus produktus (pvz.: produktus, pagamintus iš natūralių medžiagų; marškinėlius pagamintus iš organinės medvilnės, perdirbto plastiko ir pan.);

• naudoti kosmetiką, kuri nėra bandoma su gyvūnais;

• nepirkti ir nenešioti kailinių;

• bent vieną kartą per savaitę atsisakyti mėsos ir ją pakeisti augalinės kilmės maistu (augalinės kilmės maisto užauginimas sunaudoja mažiau gamtos ir aplinkos resursų nei gyvulinės kilmės produktai);

• palaikyti „antrų rankų“ kultūrą – nebenaudojamus daiktus ir drabužius perparduoti, mainyti arba atiduoti naudoti kitiems, taip tausojant aplinkos resursus.

Mūsų partneriai

Reencontro, associação social, educativa e cultural (I.P.S.S.) (Portugalija)

Youth Forum of Odorhei (UFF) (Rumunija)

AR Vocational and Investment Solutions – ARVIS (Rumunija) 

Stowarzyszenie POLITES (Lenkija)

Fundacja Śląski Instytut Innowacji (Lenkija)

Wyzska Szkola (Lenkija)

YOPA – FIATALOK AZ ÁLLAMPOLGÁRI RÉSZVÉTELÉRT KÖZHASZNÚ EGYESÜLET (Vengrija)

Youth On Board (Makedonija)

Association Connections (Rumunija)

Asociatia Hair Redivivus Buzau (Rumunija) 

Meraki (Kroatija)

Copenhagen Youth Network (CYN) (Danija)